Search
  • Kaire Valgeväli

Enese aktsepteerimine ja paradoksaalne muutus

Updated: Nov 8, 2018

Muutus ei sünni püüdest olla keegi teine ja parem. Paradoksaalsel kombel sünnib tegelik muutus hoopis oma hetkeolukorra ja seisundi täielikust aktsepteerimisest. Et olla terviklik, on vaja tunnetada ja tunda oma piire ja vajadusi. Suhetes teiste inimestega peaks oma vajadused saama rahuldatud ilma liigse kohanemiseta. Kõik see tarkus on igas inimeses algupäraselt olemas, võibolla tuleb lihtsalt taasavastada.Inimene ei peaks ennast tundma mitte lihtsalt hästi, vaid suurepäraselt.


Aktsepteerimine on keeruline teema, kuidas seda teha? Alustada võiks näiteks nendest küsimustest:


- Mida Sa täpselt praegu tunned? - Kuidas Sa sellesse olukorda jõudnud oled? - Mida Sa praegu vajad?


Mis edasi saab?

Järjest rohkem inimesi tuleb üksimõtlemise ringist välja ja arendab ennast psühhoterapeutide juures. Täna ei ole see enam märk hulluksminemisest, vajatakse lihtsalt kõrvatvaataja selget pilku oma sõlmedele, tagasisidet ja hinnangut olukorrale.
190 views0 comments

Recent Posts

See All

Õnnelik inimene

Igas inimeses on potensiaal suurepäraseks eluks. Sellises elus on olemas armastussuhe, mõned head sõbrad, inspireeriv eriala millega tegelda, eneseteostus, rahulikud peresuhted ja veel midagi. ​ Abrah

Tunded

Gestaltpsüühoteraapias käsitletakse tundeid ühe olulisima osana inimese olemusest. Paljudele tundub tunnete teema hirmutav, sest tundeid ja emotsioone mõistetakse kui midagi kontrollimatut ja segavat.

kaire at psyhhoterapeut.ee

+372 505 1505

Väike-Ameerika 8-412, 10129 Tallinn

©2018 by Psühhoterapeut OÜ